Filmy Sacrofilmu

Porozmawiajmy o kościele

Porozmawiajmy o kościele

reż. Ks. Marek Lis

czas trwania: 55 min.

Dokumentalny film, który powstał w roku 50-lecia diecezji opolskiej, nie opowiada jej dziejów: jest próbą spojrzenia na rzeczywistość opolskiego Kościoła poprzez opowieści ludzi, którzy ten Kościół tworzą. W szesnastu sekwencjach można dostrzec zaangażowanie charytatywne, a więc bycie pośród ludzi ubogich, chorych, dotkniętych cierpieniem, uciekinierów; film przedstawia wiarę, która rodzi się przez modlitwę, sakramenty, tworzenie wspólnoty, rodzinnej, zakonnej czy młodzieżowej, w której obecność Boga i relacja z Nim jest ogromną wartością; nie koncentrując się na postaciach hierarchii autorzy filmu pokazują zwykłych ludzi, którzy przeżywają nieraz dramatyczne sytuacje swego życia. Warto zwrócić uwagę również na strukturę filmowej opowieści, zmieniające się pory roku i jej bohaterów, którą również podkreśla warstwa muzyczna filmu.


Opiekun

Opiekun

reż. Dariusz Regucki

czas trwania: 90 min.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.


Matka Apostołów

Matka Apostołów

reż. Zaza Buadze

czas trwania: 122 min.

W poszukiwaniu syna-pilota, którego samolot humanitarny został zestrzelony nad okupowanymi terytoriami Ukrainy, matka trafia do świata, gdzie wszystko przesiąknięte jest nienawiścią i cierpieniem. W tym piekle nie tylko szuka syna, ale mając w sercu wielką miłość, zmienia wszystkich, których spotyka na swojej drodze. 


Bohater

Bohater

reż. Asghar Farhadi

czas trwania: 127 min.

Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do rodzinnego Iranu i czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą przypowieść. Tym razem o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe. Podążając za tytułowym „Bohaterem”, Asghar Farhadi z wyczuciem i wprawą filmowego linoskoczka porusza się po cienkiej granicy, jaka dzieli ofiarę od przestępcy, sukces od porażki, a dobre chęci od nieczystych intencji.


Liczba doskonała

Liczba doskonała

reż. Krzysztof Zanussi

czas trwania: 85 min.

Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera. To film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym, jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi.


NIE ŻYJĘ DLA WOJNY

NIE ŻYJĘ DLA WOJNY

reż. Vladyslav Robski

czas trwania: 70 min.

Poruszająca opowieść o człowieku, który przeszedł przez piekło w czasie wojny i nie stracił hartu ducha i wiary w ludzi. A teraz w dość nietypowy sposób pomaga niepełnosprawnym przywrócić życiowe marzenia.


OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI

OPOWIEŚĆ O MIŁOŚCI

reż. Rafał Bryll

czas trwania: 39 min.

Miłość Żydówki i Polaka. Bogdan Jastrzębski - Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, wraca do czasów wojny, kiedy zakochał się w Krystynie Geisler. Pierwsze randki, nieśmiałe pocałunki, dramat Żydów w getcie oraz brawurowa akcja na ulicach Częstochowy, tuż pod okiem Niemców, która była jedyną możliwością ocalenia życia ukochanej Bogdana


BALLADA O BIAŁEJ KROWIE

BALLADA O BIAŁEJ KROWIE

reż. Behtash Sanaeeha, Maryam Moghaddam

czas trwania: 88 min.

Wstrząsająca opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości, tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Twórcy filmu nawiązują do najlepszych tradycji irańskiego kina, poprzez lokalną historię opowiadając o uniwersalnych, ponadczasowych wartościach.


ODKUPIENIE

ODKUPIENIE

reż. Fran Kranz

czas trwania: 110 min.

Przejmujący dramat o zwyczajnych ludziach, którzy stanęli w obliczu niecodziennej tragedii.Niecodziennej, a która może przydarzyć się każdemu z nas. Film z wybitnymi rolami Jasona Isaacsa, Marthy Plimpton, Ann Dowd i Reeda Birney’a, stał się sensacją na festiwalu w Sundance. 


CUD GUADALUPE

CUD GUADALUPE

reż. Pedro Brenner

czas trwania: 95 min.

Fabularna opowieść o jednym z największych cudów maryjnych. Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! 


Rekolekcje Filmowe Dla Przedszkolaków

reż. -

czas trwania: 0 min.

Święty Jan Paweł II z serii Aureola to sfilmowane widowisko, w którym zakonnik – Ojciec Nokodem – opowiada Karolince i Karolowi o największym skarbie naszego narodu – św. Janie Pawle II.

 

Św. Jana Paweł II z serii Łukasz - strażnik skarbów to barwna amerykańska animacja, w której rybki poznają kilka historii z życia św. Jana Pawła II, który uczył ludzi jak czerpać radość z życia.


Najświętsze Serce

Najświętsze Serce

reż. Andrés Garrigó i Antonio Cuadri

czas trwania: 89 min.

Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić.


1 2 3 4 Następny >