Historia

Zamojski przegląd filmów religijnych zrodził się w czasie dużego zapotrzebowania na kino rozrywkowe. Na początku w prezentacjach filmów o nie najlepszej jakości uczestniczyła niewielka grupa młodzieży, zgromadzona przez ks.Wiesława Mokrzyckicgo. Od pierwszej edycji "Sacrofilmu" księdzu w sukurs przyszedł dyrektor kina "Stylowy" Andrzej Bubeła i po wielu dyskusjach, impreza zaczęła nabierać coraz bardziej interesującego kształtu. Weszła też do stałego kalendarza kulturalnych wydarzeń w mieście ...

 • 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2022

  26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Fundamentem „Sacrofilmu” jest nauczanie św. Jana Pawła II o wzajemnym poszanowaniu pomiędzy przedstawicielami różnych kultur.

  Czytaj więcej
 • 25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2020

  25. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Tematem wiodącym 25. jubileuszowego Sacrofilmu była wdzięczność, a także przypadająca w bieżącym roku 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

  Czytaj więcej
 • 24. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2019

  24. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Tematem wiodącym 24. Sacrofilmu była nadzieja, a także przypadająca w bieżącym roku 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Zamościu.

  Czytaj więcej
 • 23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2018

  23. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Myśl przewodnia 23. Sacrofilmu przeglądu to prawda.

  Czytaj więcej
 • 22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2017

  22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  22. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbędą się w Zamościu w dniach 4-9 marca 2017. W bieżącej edycji przeglądu w salach kinowych CKF Stylowy, a także salach wykładowych WSZiA zagości temat przebaczenia i pojednania.

  Czytaj więcej
 • 21. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2016

  21. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  O miłosierdziu w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca XXI Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM Zamość, 30.01-04.02.2016   Po raz dwudziesty pierwszy w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Od wielu lat ich znakiem rozpoznawczym jest prezentowanie religii monoteistycznych w duchu nauczania Soboru Watykańskiego II, papieża św...

  Czytaj więcej
 • 20. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2015

  20. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

    XX Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM 21-26 lutego 2015 O wojnie i pokoju w spotkaniach w drodze do jednego Ojca   W dniach 21–26 lutego 2015 odbędzie się w Zamościu dwudziesta edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Myślą przewodnią tegorocznego przeglądu jest hasło „O wojnie i pokoju w spotkaniach w drodze do jednego Ojca”...

  Czytaj więcej
 • 19. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2014

  19. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Rodzina w spotkaniach w drodze do jednego ojca W dniach 8-13 marca 2014 odbędzie się w Zamościu 19. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM. Myślą przewodnią projekcji filmowych, wykładów i debaty będzie rodzina, a punktem odniesienia do rozważań nad tym problemem - wydana w 1981 roku adhortacja bł. Jana Pawła II – „Familiaris consortio”.

  Czytaj więcej
 • 18. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2013

  18. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Człowiek i praca w spotkaniach w drodze do jednego Ojca - to hasło przewodnie tegorocznych XVIII Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm. Przegląd odbędzie się w Zamościu w dniach 15-21 lutego 2013.

  Czytaj więcej
 • 17. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2012

  17. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  W 2012 r., mija pięćdziesiąta rocznica rozpoczęcia obrad Soboru Watykańskiego II, zwołanego przez papieża bł. Jana XXIII. O jego znaczeniu dla odnowy życia Kościoła napisano i powiedziano już wiele. Faktem zaś jest, że dokumenty Vaticanum secundum wciąż czekają na głębsze pochylenie się oraz wprowadzenie ich w życie przez szersze grono wierzących w Chrystusa.

  Czytaj więcej
 • 16. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2011

  16. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Myślą przewodnią tegorocznych XVI Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM będzie problematyka wiary i rozumu, inspirowana encykliką Ojca Świętego Jana Pawła II – „Fides et ratio“. Analizowanie jej treści w odniesieniu do kultury oraz życia codziennego z wiarą lub bez niej, jest formą przygotowania się do beatyfikacji naszego Wielkiego Rodaka.

  Czytaj więcej
 • 15. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  2010

  15. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM

  Czytaj więcej
 • W drodze
  do jednego
  Ojca!